foto: Clay Walker

"...nejvyzrálejší jazzový zpěvák své generace, ne-li nejlepší žijící vůbec."The New York Times

"Nádherný, podzimní baryton, výrazné frázování a perfektní cit pro jazzové standardy, popové melodie a milostné balady."People Magazine

Mediální partner:
The Prague Post

Česky / English

Freddy Cole - Freddy Cole Quartet

Freddy Cole - piano, lead vocals
Randy Napoleon - guitar
Curtis Boyd - drums
Elias Bailey - double bass

12. 6. 2012 19:00, Národní divadlo

Vstupenky můžete zakoupit zde

Freddy Cole at the National Theatre Prague from Jazz v Opere on Vimeo or YouTube.


V Praze zazpívá vynikající americký jazzový zpěvák Freddy Cole

12. června 2012 v 19:00 vystoupí v historické budově Národního divadla vynikající americký jazzový zpěvák Freddy Cole se svým kvartetem jako další v rámci série koncertů Jazz v Opeře. V atmosféře Národního divadla tak znovu dochází k souznění podmaňujícího prostoru s jedinečným hudebním zážitkem. Koncert se uskuteční pod záštitou Velvyslanectví USA v Praze.

Freddy Cole má na svém kontě několik nominací na cenu Grammy a další prestižní ocennění, jako např.: ceny "Outstanding Male Jazz Vocalist", "Georgia Music Hall of Fame", "Oklahoma Jazz Hall of Fame with - 2005 Living Legend Award" (Playbill 2009 Nightlife Awards).

Zpěv Freddyho Colea se dá charakterizovat jako zdvořilý, elegantní, impozantní, a artikulovaný a patří mezi nejrespektovanější v jazzu; jeho styl je blízko stylu Franka Sinatry nebo Billie Holiday.

Hlasově ztvárnil roli svého slavného staršího bratra v soundtracku Chico Y RITA. Tento film získal řadu prestižních filmových ocenění a letos byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší animovaný film.

Lionel Frederick Cole se narodil a vyrůstal v muzikantské rodině v Chicagu, jako nejmladší z pěti dětí. Jejich dům často navštěvovali hudebníci jako Duke Ellington, Count Basie, Lionel Hampton a také Billy Eckstine, kteří měli na Freddyho značný vliv. Freddy se později přestěhoval do New Yorku , kde úspěšně zahájil svou kariéru, vytvořil si obrovský repertoár, hrál v klubech na Manhattanu a začal vystupovat v televizi a rozhlase.

Se svým kvartetem pravidelně cestuje po USA, Evropě, Dálném východu a Jižní Americe.

Nechte se okouzlit tímto charismatickým umělcem. Freddy Cole vládne zvláštní jiskrou, která dokáže spolehlivě přeskočit z jeho sugestivní interpretace do srdcí všech posluchačů, nejen jazzových milovníků.

Kontakt

jazzvopere@gmail.com

Předchozí koncerty